ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5917409
*
nr 591 7409
Spegel
Nyrokoko, höjd: 180
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2009
kl 17:37:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 21:17:53
1
1.500 kr
23/7 21:04:12
2
1.800 kr
27/7 16:46:59
3
1.700 kr
27/7 16:47:54
3
2.000 kr
27/7 16:49:13
4
2.000 kr
27/7 17:06:45
4
2.100 kr
27/7 17:11:11
3
2.200 kr
27/7 17:25:58
5
2.800 kr
27/7 17:27:48
6
2.500 kr
27/7 17:28:38
6
2.700 kr
27/7 17:28:56
7
3.100 kr
27/7 17:29:29
5
3.300 kr
27/7 17:32:58
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 591 7409
Spegel
Nyrokoko, höjd: 180
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 21:17:53 | 1 | 1.500 kr |
23/7 21:04:12 | 2 | 1.800 kr |
27/7 16:46:59 | 3 | 1.700 kr |
27/7 16:47:54 | 3 | 2.000 kr |
27/7 16:49:13 | 4 | 2.000 kr |
27/7 17:06:45 | 4 | 2.100 kr |
27/7 17:11:11 | 3 | 2.200 kr |
27/7 17:25:58 | 5 | 2.800 kr |
27/7 17:27:48 | 6 | 2.500 kr |
27/7 17:28:38 | 6 | 2.700 kr |
27/7 17:28:56 | 7 | 3.100 kr |
27/7 17:29:29 | 5 | 3.300 kr |
27/7 17:32:58 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27